To use this site, please enable Javascript.

Matches Apr 10, 2021

matchday 28
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 4:30 PM VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Hertha BSC Hertha BSC 4:30 PM Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 4:30 PM RB Leipzig RB Leipzig
 
Bayern Munich Bayern Munich 4:30 PM 1.FC Union Berlin Union Berlin
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 7:30 PM Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 2:00 PM VfL Bochum VfL Bochum
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:00 PM FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 2:00 PM SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:00 PM Karlsruher SC Karlsruher SC
matchday 31
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 3:00 PM 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 3:00 PM FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 3:00 PM 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 3:00 PM SC Verl SC Verl
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 3:00 PM SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 3:00 PM Türkgücü München Türkgücü Münch.
  Fulham Fulham FC 5:00 PM Wolverhampton Wanderers Wolves
 
Spurs Tottenham Hotspur 5:00 PM Manchester United Man Utd
 
Liverpool Liverpool FC 5:00 PM Aston Villa Aston Villa
 
West Brom West Bromwich Albion 5:00 PM Southampton FC Southampton
  Brighton Brighton & Hove Albion 5:00 PM Everton FC Everton
 
Man City Manchester City 5:00 PM Leeds United Leeds
  West Ham West Ham United 5:00 PM Leicester City Leicester
 
Burnley Burnley FC 5:00 PM Newcastle United Newcastle
  Sheff Utd Sheffield United 5:00 PM Arsenal FC Arsenal
 
Crystal Palace Crystal Palace 5:00 PM Chelsea FC Chelsea
matchday 28 SteDoCo VV SteDoCo 3:30 PM VV Goes VV Goes
  Hoek HSV Hoek 3:30 PM VV DOVO Veenendaal DOVO
  VVOG VVOG Harderwijk 3:30 PM DVS '33 Ermelo DVS '33
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 3:30 PM FC Lisse FC Lisse
  Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 3:30 PM BVV Barendrecht Barendrecht
  Staphorst VV Staphorst 3:30 PM ODIN '59 Heemskerk ODIN '59
  ACV Assen ACV Assen 3:30 PM Sportlust '46 Sportlust '46
  Ter Leede VV Ter Leede 4:00 PM VVSB Noordwijkerhout VVSB
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 4:00 PM Harkemase Boys Harkemase Boys
matchday 25 Achilles Veen Achilles Veen 3:30 PM VV Smitshoek Smitshoek
  Jodan Boys CVV de Jodan Boys 3:30 PM VV Capelle VV Capelle
  Spijkenisse VV Spijkenisse 3:30 PM FC 's-Gravenzande Gravenzande
  SV Poortugaal SV Poortugaal 3:30 PM ARC Alphen aan den Rijn sv ARC
  Rijnvogels FC Rijnvogels 3:30 PM RKSV Achilles '29 Achilles '29
  VV Rijsoord VV Rijsoord 3:30 PM VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 4:00 PM VV Scherpenzeel Scherpenzeel
  VV Duno VV Duno Doorwerth 4:00 PM DHSC Utrecht DHSC Utrecht
matchday 29 Heracles Almelo Heracles Almelo 7:45 PM Willem II Tilburg Willem II
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 9:00 PM Sparta Rotterdam Sparta R.
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 9:00 PM FC Emmen FC Emmen
  PEC Zwolle PEC Zwolle 10:00 PM Twente Enschede FC Twente FC
matchday 34 Hatayspor Hatayspor 1:30 PM Göztepe Göztepe
  C. Rizespor Caykur Rizespor 4:00 PM Trabzonspor Trabzonspor
 
Galatasaray Galatasaray SK 7:00 PM Fatih Karagümrük Karagümrük
matchday 25 VV Eemdijk VV Eemdijk 3:30 PM ASV De Dijk De Dijk
  Swift AVV Swift 3:30 PM SC Genemuiden Genemuiden
  Buitenpost VV Buitenpost 3:30 PM VV DETO Twenterand DETO
  RKAV Volendam RKAV Volendam 3:30 PM VV Noordscheschut Noordscheschut
  Berkum VV Berkum 3:30 PM NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  ONS Sneek ONS Sneek 4:00 PM Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen 4:00 PM SDC Putten SDC Putten
  SV Urk SV Urk 4:00 PM AZSV Aalten AZSV Aalten
matchday 21 Desna Desna Chernigiv 2:00 AM FK Oleksandriya FK Oleksandriya
  FK Mariupol FK Mariupol 2:00 AM Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 2:00 AM Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 2:00 AM SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Vorskla Poltava Vorskla Poltava 2:00 AM PFK Lviv PFK Lviv
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 2:00 AM Ingulets Petrove Ingulets
  Rukh Lviv Rukh Lviv 2:00 AM FK Minaj FK Minaj
matchday 33 KV Mechelen KV Mechelen 1:00 AM SV Zulte Waregem Zulte Waregem
  KAS Eupen KAS Eupen 1:00 AM Standard Liège Standard Liège
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:00 AM KV Kortrijk KV Kortrijk
  Beerschot V.A. Beerschot V.A. 1:00 AM KV Oostende KV Oostende
  KRC Genk KRC Genk 1:00 AM Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  Cercle Brugge Cercle Brugge 1:00 AM Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  Mouscron Royal Excel Mouscron 1:00 AM Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  KAA Gent KAA Gent 1:00 AM RSC Charleroi RSC Charleroi
  RSC Anderlecht RSC Anderlecht 1:00 AM Club Brugge KV Club Brugge
matchday 28 Lokeren-Temse KSC Lokeren-Temse 9:00 PM KRC Gent KRC Gent
matchday 29 HNK Rijeka HNK Rijeka 8:00 PM NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 8:00 PM NK Istra 1961 NK Istra
  HNK Gorica HNK Gorica 8:00 PM Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 8:00 PM NK Osijek NK Osijek
  NK Varazdin NK Varazdin 8:00 PM HNK Sibenik HNK Sibenik
matchday 1 Helsinki IFK Helsinki IFK 3:00 PM FC Honka FC Honka
  FC Haka FC Haka 5:00 PM FC Lahti FC Lahti
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 5:00 PM HJK Helsinki HJK Helsinki
  FC KTP FC KTP 5:00 PM AC Oulu AC Oulu
  KuPS Kuopion Palloseura 5:00 PM FC Inter Turku FC Inter
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 5:00 PM Ilves Tampere Ilves
matchday 8 FC Inter U19 FC Inter Turku U19 1:00 PM Grankulla IFK U19 GrIFK U19
  IF Gnistan U19 IF Gnistan U19 1:00 PM FC Kontu U19 FC Kontu U19
  Kaarinan U19 Kaarinan Pojat U19 3:00 PM Pallokerho-35 U19 PK-35 U19
  Reipas U19 FC Reipas Lahti U19 4:00 PM Vantaan Jalkapalloseura U19 Vantaan U19
  HJS U19 Hämeenlinnan Jalkapalloseura U19 4:00 PM Ilves Tampere U19 Ilves U19
  HJK U19 HJK Helsinki U19 7:00 PM FC Honka U19 FC Honka U19
matchday 24 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok - Cracovia Cracovia
  Slask Wroclaw Slask Wroclaw - Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Lech Poznan Lech Poznan - Legia Warszawa Legia Warszawa
  Wisla Kraków Wisla Kraków - Rakow Czestochowa Rakow
  Piast Gliwice Piast Gliwice - Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin - Wisla Plock Wisla Plock
  Warta Poznan Warta Poznan - Stal Mielec Stal Mielec
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 2:00 AM POFK Botev Vratsa Botev Vratsa
  PFC Montana PFC Montana 2:00 AM Lokomotiv Plovdiv Lok. Plovdiv
  Botev Plovdiv Botev Plovdiv 2:00 AM Slavia Sofia Slavia Sofia
  Tsarsko Selo Tsarsko Selo Sofia 2:00 AM CSKA-Sofia CSKA-Sofia
  CSKA 1948 CSKA 1948 2:00 AM Cherno More Varna Cherno More
  Arda Kardzhali FK Arda Kardzhali 2:00 AM PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Levski Sofia Levski Sofia 2:00 AM PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
matchday 26 Yantra Gabrovo Yantra Gabrovo - FK Sozopol FK Sozopol
  Kariana Erden Kariana Erden 0:3 PFC Minyor Pernik Minyor Pernik
  Hebar P. Hebar Pazardzhik - PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
  Litex Lovech FC Litex Lovech - PFK Dobrudzha Dobrich Dob. Dobrich
  Strumska Slava Strumska Slava - FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
  Septemvri Sofia Septemvri Sofia - FC Septemvri Simitli FC S. Simitli
  OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad - Lokomotiv Sofia Lok. Sofia
matchday 29 Tabor Sezana NK Tabor Sezana - NS Mura NS Mura
  NK Celje NK Celje - NK Aluminij Kidricevo NK Aluminij
  ND Gorica ND Gorica - NK Bravo NK Bravo
  NK Maribor NK Maribor - NK Domzale NK Domzale
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana - FC Koper FC Koper
matchday 28 Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:00 AM Paksi FC Paksi FC
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 1:00 AM Újpest FC Újpest FC
  MTK Budapest MTK Budapest 1:00 AM Budafoki MTE Budafoki MTE
  Ferencváros Ferencvárosi TC 1:00 AM Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:00 AM Budapest Honvéd FC Honvéd
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 1:00 AM Kisvárda FC Kisvárda
matchday 29 ASV Dachau ASV Dachau 2:00 PM TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
  FC Unterföhring FC Unterföhring 3:00 PM Kirchheimer SC Kirchheimer SC
  FC Töging FC Töging 3:30 PM FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 4:00 PM 1.FC Passau 1.FC Passau
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 4:00 PM TSV Ampfing TSV Ampfing
  TSV Kastl TSV Kastl 5:00 PM VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
matchday 17 Sereetzer SV Sereetzer SV 5:00 PM Breitenfelder SV Breitenfelde
  Eichholzer SV Eichholzer SV 6:30 PM SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 3:00 PM TSV Kropp TSV Kropp
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 3:00 PM BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 5:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
matchday 25 FC Radolfzell FC Radolfzell 3:30 PM SV Bühlertal SV Bühlertal
  FC Waldkirch FC Waldkirch 4:00 PM SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SC Lahr SC Lahr 4:30 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
  SV Endingen SV Endingen 4:30 PM FC Teningen FC Teningen
  Kehler FV Kehler FV 07 4:30 PM FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Weil SV Weil 1910 4:30 PM SC Durbachtal SC Durbachtal
matchday 14 Necaxa Club Necaxa 3:30 AM UNAM Pumas UNAM Pumas
  FC Juárez FC Juárez 5:30 AM Atlético de San Luis San Luis
matchday 9 Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 8:00 AM Shonan Bellmare Shonan Bellmare
matchday 7 Blaublitz Akita Blaublitz Akita 7:00 AM Omiya Ardija Omiya Ardija
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 8:00 AM V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 8:00 AM Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 8:00 AM Matsumoto Yamaga Matsumoto Yama.
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 10:00 AM Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
matchday 5 Fujieda MYFC Fujieda MYFC 7:00 AM Nagano Parceiro Nagano Parceiro
matchday 2 Esperanza SC Esperanza SC (Yokohama) 5:00 AM Tsukuba FC Tsukuba FC
  Tokyo 23 Tokyo 23 7:30 AM Tokyo United Tokyo United
matchday 21 Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 5:30 PM HSK Posusje HSK Posusje
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 5:30 PM NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  HNK Capljina HNK Capljina 5:30 PM NK Vis Simm-Bau Kosova Simm-Bau
  TOSK Tesanj NK TOSK Tesanj 5:30 PM NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 5:30 PM FK Gorazde FK Gorazde
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 5:30 PM NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  Igman Konjic FK Igman Konjic 5:30 PM NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Travnik NK Travnik 5:30 PM HNK Orasje HNK Orasje
matchday 22 Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 4:30 PM FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 4:30 PM FK Borac Kozarska Dubica Kozarska Dubica
  Zeljeznicar BL FK Zeljeznicar Banja Luka 4:30 PM FK Drina Zvornik Drina Zvornik
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 4:30 PM FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  S. Novi Grad FK Sloboda Novi Grad 4:30 PM FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 4:30 PM FK Ljubic Prnjavor Ljubic Prnjavor
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 4:30 PM FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 4:30 PM FK Leotar Trebinje Leotar Trebinje
matchday 4 Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 9:00 AM Gimpo Citizen Gimpo Citizen
  Busan Trans. C. Busan Transportation Corp. 9:00 AM Changwon Citizen Changwon Cit.
  Daejeon KoRail Daejeon Korea Railroad 9:00 AM FC Mokpo FC Mokpo
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 8:00 AM Pyeongchang United Pyeongchang Utd
  Chungju Citizen Chungju Citizen 8:00 AM Jeonju Citizen Jeonju Citizen
  Yeoju FC Yeoju FC 9:00 AM Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Siheung City Siheung City 9:00 AM Jinju Citizen Jinju Citizen
matchday 9 Gangwon FC Gangwon FC 8:00 AM Daegu FC Daegu FC
  FC Seoul FC Seoul 10:30 AM Pohang Steelers Pohang Steelers
  Seongnam FC Seongnam FC 1:00 PM Gwangju FC Gwangju FC
matchday 6 Seoul E-Land Seoul E-Land 10:00 AM Chungnam Asan Chungnam Asan
  Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu 12:30 PM Bucheon FC 1995 Bucheon FC
matchday 23 Cove Rangers Cove Rangers FC 5:00 PM East Fife FC East Fife
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 5:00 PM Dumbarton FC Dumbarton FC
  Montrose Montrose FC 5:00 PM Falkirk FC Falkirk FC
  Airdrieonians Airdrieonians FC 5:00 PM Clyde FC Clyde FC
  Partick Thistle Partick Thistle FC 5:00 PM Peterhead FC Peterhead FC
matchday 22 SV Lafnitz SV Lafnitz 3:30 PM FC Liefering FC Liefering
  A. Lustenau SC Austria Lustenau 3:30 PM SK Rapid Wien II Rapid Wien II
matchday 41 Bristol City Bristol City 5:00 PM Nottingham Forest Nottm Forest
  Millwall Millwall FC 5:00 PM Swansea City Swansea
  Wycombe Wycombe Wanderers 5:00 PM Luton Town Luton
  Bournemouth AFC Bournemouth 5:00 PM Coventry City Coventry
  Cardiff Cardiff City 5:00 PM Blackburn Rovers Blackburn
  Preston Preston North End 5:00 PM Brentford FC Brentford
  Barnsley FC Barnsley FC 5:00 PM Middlesbrough FC Middlesbrough
  Derby Derby County 5:00 PM Norwich City Norwich
 
QPR Queens Park Rangers 5:00 PM Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Birmingham Birmingham City 5:00 PM Stoke City Stoke City
  Huddersfield Huddersfield Town 5:00 PM Rotherham United Rotherham
  Watford Watford FC 5:00 PM Reading FC Reading
matchday 23 Annan Athletic Annan Athletic FC 5:00 PM Edinburgh City FC Edinburgh City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 5:00 PM Queen's Park FC Queen's Park
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 5:00 PM Brechin City FC Brechin City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 5:00 PM Stirling Albion FC Stirling
  Stranraer Stranraer FC 5:00 PM Elgin City FC Elgin City
matchday 6 Paide Paide Linnameeskond 1:00 PM FC Kuressaare Kuressaare
matchday 4 Longford Town Longford Town FC 9:30 PM Drogheda United FC Drogheda United
  Sligo Rovers Sligo Rovers 9:45 PM Shamrock Rovers Shamrock Rovers
matchday 6 Young Lions Garena Young Lions 12:30 PM Tanjong Pagar United Tanjong Pagar
  Balestier Khals Balestier Khalsa 12:30 PM Hougang United FC Hougang Utd.
matchday 41 Fleetwood Fleetwood Town 5:00 PM Rochdale AFC Rochdale
  Northampton Northampton Town 5:00 PM Bristol Rovers Bristol Rovers
  Swindon Town Swindon Town 5:00 PM Peterborough United Peterborough
  Accrington Accrington Stanley 5:00 PM AFC Wimbledon AFC Wimbledon
  Gillingham FC Gillingham FC 5:00 PM Shrewsbury Town Shrewsbury
  Plymouth Plymouth Argyle 5:00 PM Hull City Hull City
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 5:00 PM Oxford United Oxford United
  Ipswich Ipswich Town 5:00 PM Milton Keynes Dons MK Dons
  Portsmouth Portsmouth FC 5:00 PM Burton Albion Burton Albion
  Doncaster Doncaster Rovers 5:00 PM Wigan Athletic Wigan
  Lincoln City Lincoln City 5:00 PM Blackpool FC Blackpool
  Sunderland Sunderland AFC 5:00 PM Charlton Athletic Charlton
  Cambridge Utd. Cambridge United 5:00 PM Exeter City Exeter City
  Port Vale Port Vale FC 5:00 PM Morecambe FC Morecambe FC
  Walsall Walsall FC 5:00 PM Forest Green Rovers Forest Green
  Barrow Barrow AFC 5:00 PM Carlisle United Carlisle United
  Cheltenham Cheltenham Town 5:00 PM Leyton Orient Leyton Orient
  Salford Salford City 5:00 PM Stevenage FC Stevenage
  Bolton Bolton Wanderers 5:00 PM Harrogate Town Harrogate Town
  Mansfield Town Mansfield Town 5:00 PM Newport County Newport County
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 5:00 PM Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Bradford Bradford City 5:00 PM Grimsby Town Grimsby Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 5:00 PM Colchester United Colchester Utd.
  Southend United Southend United 5:00 PM Crawley Town Crawley Town
matchday 37 Aldershot Town Aldershot Town 5:00 PM Yeovil Town Yeovil Town
  Dover Athletic Dover Athletic 5:00 PM Sutton United Sutton Utd
  Maidenhead Utd. Maidenhead United 5:00 PM Barnet FC Barnet
  Altrincham Altrincham FC 5:00 PM FC Halifax Town Halifax Town
  Eastleigh FC Eastleigh FC 5:00 PM Woking FC Woking FC
  Solihull Moors Solihull Moors 5:00 PM Macclesfield Town (aufgel.) Macclesfield
  Boreham Wood Boreham Wood FC 5:00 PM Wealdstone FC Wealdstone FC
  Hartlepool Utd. Hartlepool United 5:00 PM Notts County Notts County
  Torquay United Torquay United FC 5:00 PM Weymouth FC Weymouth FC
  Bromley Bromley FC 5:00 PM Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  King's Lynn King's Lynn Town 5:00 PM Chesterfield FC Chesterfield FC
  Wrexham Wrexham AFC 5:00 PM Stockport County Stockport
matchday 30 Larne FC Larne FC 5:00 PM Linfield FC Linfield
  Crusaders Crusaders FC 5:00 PM Cliftonville FC Cliftonville
  Portadown Portadown FC 5:00 PM Carrick Rangers Carrick Rangers
  Glenavon Glenavon FC 5:00 PM Ballymena United Ballymena
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 5:00 PM Coleraine FC Coleraine
  Glentoran Glentoran FC 5:00 PM Dungannon Swifts Dungannon
matchday 33 Reggina Reggina 1914 1:00 AM LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Cremonese US Cremonese 1:00 AM Pordenone Calcio Pordenone
  Frosinone Frosinone Calcio 1:00 AM AS Cittadella Cittadella
  Ascoli Ascoli Calcio 1:00 AM AC Monza Monza
  Virtus Entella Virtus Entella 1:00 AM US Salernitana 1919 Salernitana
  Venezia Venezia FC 1:00 AM Cosenza Calcio Cosenza
  Brescia Brescia Calcio 1:00 AM Delfino Pescara 1936 Pescara
  Lecce US Lecce 1:00 AM SPAL SPAL
  Reggiana AC Reggiana 1919 1:00 AM FC Empoli FC Empoli
  Chievo Verona Chievo Verona 1:00 AM AC Pisa 1909 AC Pisa
matchday 35 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 4:00 PM Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Pergolettese US Pergolettese 1932 6:30 PM Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Perugia AC Perugia Calcio 4:00 PM US Triestina Triestina
  Imolese Imolese Calcio 1919 6:30 PM Ravenna FC Ravenna
  Palermo Palermo FC 4:00 PM US Vibonese Vibonese
  Avellino US Avellino 1912 6:30 PM SSC Bari Bari
matchday 32 Guingamp EA Guingamp - FC Toulouse Toulouse
  Paris FC Paris FC - ES Troyes AC Troyes
  Amiens SC Amiens SC - Rodez AF Rodez AF
  AC Le Havre AC Le Havre - AC Ajaccio AC Ajaccio
  Pau FC Pau FC - Clermont Foot 63 Clermont Foot
  LB Châteauroux LB Châteauroux - USL Dunkerque USL Dunkerque
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine - FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Valenciennes FC Valenciennes FC - FC Chambly FC Chambly
  Grenoble Grenoble Foot 38 - SM Caen SM Caen
  Chamois Niort Chamois Niortais FC - AJ Auxerre AJ Auxerre
matchday 18 Lada Togliatti Lada Togliatti - Dinamo Barnaul Dinamo Barnaul
  Lada Dimitrovgrad Lada Dimitrovgrad - FK Novosibirsk Novosibirsk
matchday 24 Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 5:00 PM Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 5:00 PM Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Ayr United Ayr United FC 5:00 PM Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Raith Rovers Raith Rovers FC 5:00 PM Arbroath FC Arbroath
  Dundee FC Dundee FC 5:00 PM Greenock Morton FC Morton
matchday 21 Alyans Alyans Lypova Dolyna - Metalist 1925 Kharkiv Metalist 1925
  FK Obolon FK Obolon Kyiv - Nyva Ternopil Nyva Ternopil
  Volyn Lutsk Volyn Lutsk - Krystal Kherson Krystal Kherson
  Veres Rivne NK Veres Rivne - VPK-Agro Magdalynivka VPK-Agro
  Avangard K. Avangard Kramatorsk - Agrobiznes Volochysk Agrobiznes V.
  Prykarpattya PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk - Kremin Kremenchuk Kremin
  Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni - MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Chornomorets Chornomorets Odessa - FK Polissya Zhytomyr FK Polissya
matchday 2 Strømsgodset Strømsgodset IF 5:00 PM FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Odds BK Odds BK 7:00 PM Vålerenga Fotball Vålerenga
matchday 1 FK Senja FK Senja - Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Fløya IF Fløya - Kongsvinger IL Kongsvinger
  Vålerenga II Vålerenga Fotball II - Moss FK Moss FK
  Brattvag IL Brattvag IL - Baerum SK Baerum SK
  Asker Asker Fotball - Eidsvold Turn Fotball Eidsvold Turn
  Florö SK Florö SK 3:00 PM Kvik Halden Kvik Halden
  Alta IF Alta IF 5:00 PM IL Hödd IL Hödd
  Skeid Skeid Oslo - Nardo FK Nardo FK
  Sotra SK Sotra SK - Kjelsas IL Kjelsas IL
  Rosenborg II Rosenborg BK II - Fram Larvik Fram Larvik
  Vard Vard Haugesund - Notodden FK Notodden
  Arendal Fotball Arendal Fotball - Øygarden FK Øygarden FK
  Odds BK II Odds BK II - Levanger FK Levanger FK
  Flöy Flekkeröy IF 4:00 PM Egersunds IK Egersund
matchday 24 Widzew Lodz Widzew Lodz - Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
  Resovia Resovia Rzeszów - LKS Lodz LKS Lodz
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow - Miedz Legnica Miedz Legnica
  Radomiak Radomiak Radom - Bruk-Bet Termalica Nieciecza Termalica
  Arka Gdynia Arka Gdynia - Odra Opole Odra Opole
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 2:00 PM Zaglebie Sosnowiec Z. Sosnowiec
  GKS Belchatow GKS Belchatow 4:00 PM Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 5:00 PM Gornik Leczna Gornik Leczna
  Korona Kielce Korona Kielce 6:00 PM GKS Tychy GKS Tychy
matchday 25 M. Legnica II Miedz Legnica II 2:00 PM Polonia Nysa Polonia Nysa
  Warta Gorzow Warta Gorzow Wielkopolski 4:00 PM Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Gornik II Gornik Zabrze II 5:00 PM Polonia Bytom Polonia Bytom
  Goczalkowice LKS Goczalkowice-Zdroj 5:00 PM Lechia Zielona Góra Zielona Gora
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 5:00 PM Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 5:00 PM Rekord Bielsko-Biala Rekord B-B
  Polonia-Stal Polonia-Stal Swidnica 5:00 PM Zaglebie Lubin II Lubin II
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 5:00 PM ROW 1964 Rybnik ROW Rybnik
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 6:00 PM Foto-Higiena Gac Foto-Higiena
matchday 28 NKP Podhale Podhale Nowy Targ - KS Wiazownica KS Wiazownica
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg - LKS Lagów LKS Lagów
  Hetman Zamosc Hetman Zamosc - Cracovia II Cracovia II
  Korona Kielce II Korona Kielce II - Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Wisla Sand. Wisla Sandomierz 4:00 PM Stal Krasnik Stal Krasnik
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 5:00 PM Avia Swidnik Avia Swidnik
  Chelmianka Chelmianka Chelm 5:00 PM Orleta Radzyn Podlaski Orleta R.P.
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 5:00 PM Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Lewart Lubartów Lewart Lubartów 5:00 PM Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Wisloka Debica Wisloka Debica 5:00 PM Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
matchday 1 Malmö FF Malmö FF 4:00 PM Hammarby IF Hammarby
  Örebro SK Örebro SK 6:30 PM IFK Göteborg IFK Göteborg
  Landskrona Landskrona BoIS 4:00 PM IFK Värnamo Värnamo
  Falkenberg Falkenbergs FF 4:00 PM GAIS Göteborg GAIS
matchday 5 Qizilqum Qizilqum Zarafshan - Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi
  FK Turon Turon Yaypan - FK AGMK Olmaliq AGMK Olmaliq
matchday 22 Fulham U18 Fulham FC U18 12:30 PM Arsenal FC U18 Arsenal U18
  West Ham U18 West Ham United U18 1:00 PM Reading FC U18 Reading U18
  West Brom U18 West Bromwich Albion U18 1:00 PM Leicester City U18 Leicester U18
  Leeds U18 Leeds United U18 1:00 PM Liverpool FC U18 Liverpool U18
  Brighton U18 Brighton & Hove Albion U18 1:00 PM Norwich City U18 Norwich U18
  Man Utd U18 Manchester United U18 1:00 PM Stoke City U18 Stoke U18
  Southampton U18 Southampton FC U18 1:30 PM Tottenham Hotspur U18 Spurs U18
  Derby U18 Derby County U18 1:30 PM Everton FC U18 Everton U18
  Boro U18 Middlesbrough FC U18 2:00 PM Burnley FC U18 Burnley U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 2:00 PM Chelsea FC U18 Chelsea U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 2:30 PM Newcastle United U18 Newcastle U18
  Wolves U18 Wolverhampton Wanderers U18 3:00 PM Sunderland AFC U18 Sunderland U18
matchday 26 Garbarnia Garbarnia Krakow - Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz - Lech Poznan II Lech Poznan II
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow - Olimpia Elblag Olimpia Elblag
  Skra Czesto. Skra Czestochowa - Stal Rzeszow Stal Rzeszow
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce - Gornik Polkowice Gornik Polk.
  KKS Kalisz KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin Motor Lublin
  Blekitni Blekitni Stargard - Sokol Ostroda Sokol Ostroda
  Sl. Wroclaw II Slask Wroclaw II - Bytovia Bytow Bytovia Bytow
  Znicz Pruszkow Znicz Pruszkow - GKS Katowice GKS Katowice
matchday 31 Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 3:00 PM VfR Aalen VfR Aalen
  Bayern Alzenau FC Bayern Alzenau 3:00 PM TSG Balingen TSG Balingen
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 3:00 PM FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 3:00 PM TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  Schott Mainz TSV Schott Mainz 3:00 PM Bahlinger SC Bahlinger SC
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 3:00 PM FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  FC Gießen FC Gießen 3:00 PM Kickers Offenbach K. Offenbach
  Stadtallendorf Eintracht Stadtallendorf 3:00 PM 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  FK Pirmasens FK Pirmasens 3:00 PM TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  Stuttgart II VfB Stuttgart II 3:00 PM SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
matchday 35 M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 3:00 PM Borussia Dortmund II B. Dortmund II
 
Alem. Aachen Alemannia Aachen 3:00 PM Wuppertaler SV Wuppertaler SV
  SC Wiedenbrück SC Wiedenbrück 3:00 PM SV Rödinghausen SV Rödinghausen
  Rot Weiss Ahlen Rot Weiss Ahlen 3:00 PM Preußen Münster Preußen Münster
  1.FC Köln II 1.FC Köln II 3:00 PM VfB Homberg VfB Homberg
  Bonner SC Bonner SC 3:00 PM FC Schalke 04 II Schalke 04 II
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 3:00 PM SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
  SF Lotte Sportfreunde Lotte 3:00 PM SV Straelen SV Straelen
  Wegberg-Beeck FC Wegberg-Beeck 3:00 PM Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  RW Essen Rot-Weiss Essen 3:00 PM SV Bergisch Gladbach 09 B. Gladbach 09
matchday 23 FC Basel U21 FC Basel 1893 U21 4:00 PM SC YF Juventus Zürich SC YF Juventus
  FC Breitenrain FC Breitenrain 5:00 PM Etoile Carouge FC Etoile Carouge
  SC Cham SC Cham 5:00 PM FC Black Stars Basel FC Black Stars
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 6:00 PM FC Köniz FC Köniz
  Yverdon-Sport Yverdon-Sport FC 6:30 PM FC Münsingen FC Münsingen
matchday 19 FC Naters FC Naters Oberwallis - Lancy FC Lancy FC
  FC Bulle FC Bulle - FC Vevey United Vevey United
  CS Chênois CS Chênois - FC Martigny-Sports Martigny-Sports
  BSC YB U21 BSC Young Boys U21 - FC Echallens Région FC Echallens
  US Terre Sainte US Terre Sainte - Team Vaud U21 Team Vaud U21
  Azzurri LS FC Azzurri LS 90 6:00 PM Olympique de Genève FC Olymp. Genève
  Meyrin FC Meyrin FC 6:00 PM FC La Chaux-de-Fonds Chaux-de-Fonds
matchday 18 FC Sydvest FC Sydvest 05 2:00 PM Naesby Boldklub Naesby BK
  Vanlöse IF Vanlöse IF 2:00 PM AB Taarnby AB Taarnby
  Roskilde KFUM Roskilde KFUM 2:30 PM Naestved Boldklub Naestved BK
  FA 2000 FA 2000 2:45 PM Akademisk Boldklub Akademisk BK
  Brabrand IF Brabrand IF 3:00 PM Holbaek B&I Holbaek B&I
  Aarhus Fremad Aarhus Fremad 3:00 PM Thisted FC Thisted FC
  Dalum IF Dalum IF 3:00 PM Jammerbugt FC Jammerbugt FC
  Brönshöj BK Brönshöj Boldklub 4:00 PM Hellerup IK Hellerup IK
  B.93 Boldklubben af 1893 4:00 PM VSK Aarhus VSK Aarhus
  BK Frem BK Frem 4:00 PM Svendborg fB - Oure FA SfB - Oure FA
  Skovshoved Skovshoved IF 4:00 PM Slagelse B&I Slagelse
matchday 19 FC Langenthal FC Langenthal - FC Schötz FC Schötz
  SR Delémont SR Delémont - SC Buochs SC Buochs
  FC Biel-Bienne FC Biel-Bienne - SC Goldau SC Goldau
  Zug 94 Zug 94 5:00 PM FC Luzern U21 Luzern U21
  SV Muttenz SV Muttenz 5:00 PM FC Solothurn FC Solothurn
  FC Wohlen FC Wohlen 5:00 PM FC Baden FC Baden
  Eschen-Mauren USV Eschen-Mauren - FC Balzers FC Balzers
  FC Paradiso FC Paradiso - FC Red Star Zürich Red Star ZH
  St. Gallen U21 FC St. Gallen 1879 U21 - FC Dietikon FC Dietikon
  FC Linth 04 FC Linth 04 - FC Winterthur U21 Winterthur U21
  SV Höngg SV Höngg 5:00 PM FC Wettswil-Bonstetten FC Wettswil
  FC Gossau FC Gossau 5:00 PM FC Tuggen FC Tuggen
matchday 10 Plaza Amador CD Plaza Amador 1:00 AM Herrera FC Herrera FC
  Tauro FC Tauro FC 1:00 AM CA Independiente de La Chorrera Independiente
  Atl. Chiriquí Atlético Chiriquí 1:00 AM Costa del Este FC Costa del Este
matchday 28 Stuttg. Kickers Stuttgarter Kickers 3:00 PM FC-Astoria Walldorf II FCA Walldorf II
  TSV Ilshofen TSV Ilshofen 3:00 PM SV Linx SV Linx
  SGV Freiberg SGV Freiberg 3:00 PM 1.Göppinger Sportverein 1.Göppinger SV
  Freiburger FC Freiburger FC 3:00 PM FSV 08 Bissingen FSV Bissingen
  SV Oberachern SV Oberachern 3:30 PM FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 4:30 PM FC Nöttingen FC Nöttingen
  Sandhausen II SV Sandhausen II 4:30 PM 1.FC Bruchsal 1.FC Bruchsal
  Dorfmerkingen Sportfreunde Dorfmerkingen 4:30 PM 1.CfR Pforzheim 1.CfR Pforzheim
  FV Ravensburg FV Ravensburg 4:30 PM TSG Backnang TSG Backnang
matchday 27 KSV Baunatal KSV Baunatal 3:00 PM Türkgücü Friedberg Türk. Friedbg.
  TuS Dietkirchen TuS Dietkirchen 4:00 PM SC Hessen Dreieich Hessen Dreieich
  1.FC Erlensee 1.FC Erlensee 4:00 PM SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  Hünfelder SV Hünfelder SV 4:00 PM SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 4:00 PM FC Eddersheim FC Eddersheim
matchday 29 SV Pullach SV Pullach 3:00 PM TSV Schwabmünchen Schwabmünchen
  FC Ismaning FC Ismaning 3:00 PM FC Pipinsried FC Pipinsried
  Kirchansch. SV Kirchanschöring 4:00 PM TSV 1860 München II 1860 München II
  TSV Nördlingen TSV Nördlingen 4:30 PM Türkspor Augsburg Türk. Augsburg
  Schwaben Augsb. Schwaben Augsburg 4:30 PM TSV Landsberg TSV Landsberg
  SpVgg Hankofen SpVgg Hankofen-Hailing 5:00 PM FC Deisenhofen FC Deisenhofen
  TSV Kottern TSV Kottern-St. Mang 5:00 PM FC Ingolstadt 04 II Ingolstadt II
matchday 10 OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 4:00 PM SV Werder Bremen III W. Bremen III
matchday 9 FC Dornbreite FC Dornbreite Lübeck 3:00 PM VfB Lübeck II VfB Lübeck II
  TSV Bordesholm TSV Bordesholm 3:00 PM SV Frisia 03 Risum-Lindholm SV Frisia 03
  PSV Neumünster PSV Union Neumünster 3:00 PM Oldenburger SV Oldenburger SV
  TSV Altenholz TSV Altenholz 3:00 PM SC Weiche Flensburg 08 II SC Weiche 08 II
  Husumer SV Husumer SV 3:00 PM TSV Kronshagen TSV Kronshagen
matchday 23 Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas 5:00 PM MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
  Bardejov Partizan Bardejov 5:00 PM KFC Komarno Komarno
  FK Poprad FK Poprad 5:00 PM MFK Skalica MFK Skalica
  FC Kosice FC Kosice 5:00 PM FC Petrzalka FC Petrzalka
  Puchov MSK Puchov 5:00 PM FK Dubnica nad Vahom Dubnica
matchday 16 St. Pauli U19 FC St. Pauli U19 2:00 PM FC Viktoria 1889 Berlin U19 Vik. Berlin U19
  Hamburg U19 Hamburger SV U19 2:00 PM Chemnitzer FC U19 Chemnitz U19
  Hertha BSC UYL Hertha BSC UEFA U19 2:00 PM Dynamo Dresden U19 D. Dresden U19
  W. Bremen U19 SV Werder Bremen U19 2:00 PM 1.FC Magdeburg U19 Magdeburg U19
  Halle U19 Hallescher FC U19 2:00 PM VfL Osnabrück U19 Osnabrück U19
  Holst. Kiel U19 Holstein Kiel U19 2:00 PM 1.FC Union Berlin U19 U. Berlin U19
  Hannover 96 U19 Hannover 96 U19 2:00 PM RB Leipzig UEFA U19 RB Leipzig
  E. Cottbus U19 FC Energie Cottbus U19 2:00 PM Eimsbütteler TV U19 Eimsbüttel U19
  RW Essen U19 Rot-Weiss Essen U19 2:00 PM Borussia Mönchengladbach U19 M'gladbach U19
  Fort. Köln U19 SC Fortuna Köln U19 2:00 PM Wuppertaler SV U19 Wuppertal U19
  Schalke 04 U19 FC Schalke 04 U19 2:00 PM Arminia Bielefeld U19 Bielefeld U19
  Paderborn U19 SC Paderborn 07 U19 2:00 PM Borussia Dortmund U19 B. Dortmund U19
  VfL Bochum U19 VfL Bochum U19 2:00 PM Fortuna Düsseldorf U19 Düsseldorf U19
  Aachen U19 Alemannia Aachen U19 2:00 PM Rot-Weiß Oberhausen U19 Oberhausen U19
  Duisburg U19 MSV Duisburg U19 2:00 PM FC Viktoria Köln U19 Vikt. Köln U19
  Pr. Münster U19 Preußen Münster U19 2:00 PM 1.FC Köln U19 1.FC Köln U19
  A. Walldorf U19 FC-Astoria Walldorf U19 2:00 PM 1.FC Nürnberg U19 Nürnberg U19
  SSV Ulm U19 SSV Ulm 1846 U19 2:00 PM Eintracht Frankfurt U19 Frankfurt U19
  Mainz 05 U19 1.FSV Mainz 05 U19 2:00 PM 1.FC Kaiserslautern U19 K'lautern U19
  Heidenheim U19 1.FC Heidenheim 1846 U19 2:00 PM 1.FC Saarbrücken U19 Saarbrücken U19
  SC Freiburg U19 SC Freiburg U19 2:00 PM SpVgg Greuther Fürth U19 Gr. Fürth U19
  Stuttgart U19 VfB Stuttgart U19 2:00 PM SV Darmstadt 98 U19 Darmstadt U19
  Offenbach U19 Kickers Offenbach U19 2:00 PM Bayern Munich UEFA U19 FC Bayern
  Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim UEFA U19 2:00 PM FC Ingolstadt 04 U19 Ingolstadt U19
  FC Augsburg U19 FC Augsburg U19 2:00 PM Karlsruher SC U19 Karlsruhe U19
matchday 21 Edelweiß Union Edelweiß Linz 5:30 PM Union Perg Union Perg
  Mondsee Union Mondsee 5:30 PM ASKÖ Donau Linz Donau Linz
  St. Valentin ASK St. Valentin 5:30 PM SV Grieskirchen Grieskirchen
  St. Florian Union St. Florian 5:30 PM ASKÖ Oedt ASKÖ Oedt
  Weißkirchen Union Weißkirchen 5:30 PM SPG Pregarten SPG Pregarten
  St. Martin/M. Sportunion St. Martin im Mühlkreis 5:30 PM SV Wallern SV Wallern
  Schallerbach SV Bad Schallerbach 5:30 PM SV Friedburg Friedburg
  Micheldorf SV Grün-Weiß Micheldorf 5:30 PM SV Bad Ischl SV Bad Ischl
matchday 20 ESV St. Michael ESV St. Michael 5:00 PM SV Wildon Wildon
  SV Rottenmann SV Rottenmann 8:00 PM SK Fürstenfeld Fürstenfeld
  Lafnitz II SV Lafnitz II 8:00 PM TUS Heiligenkreuz am Waasen Heiligenkreuz
  Zirl FC Zirl - SPG Silz/Mötz Silz/Mötz
  SK St. Johann SK St. Johann - FC Natters Natters
  Kirchbichl SV Kirchbichl - SC Mils Mils
  FC Volders FC Volders - Union Innsbruck Union Innsbruck
  Kematen SV Kematen - FC Söll FC Söll
  SV Innsbruck SV Innsbruck - SC Kundl Kundl
  Fügen SV Fügen - SK Ebbs Ebbs
  SV Zams SV Zams - Völser SV Völs
matchday 21 Bizau FC Bizau - SC Fussach Fussach
  Nenzing FC Nenzing - FC Lustenau FC Lustenau
  SC Göfis SC Göfis - FC Alberschwende Alberschwende
  Schruns FC Schruns - FC Egg FC Egg
  Andelsbuch FC Andelsbuch - FC Höchst Höchst
  FC Hard FC Hard - VfB Bezau Bezau
  SV Lochau SV Lochau - SV Ludesch Ludesch
  Admira Dornbirn SC Admira Dornbirn - FC Blau-Weiß Feldkirch Feldkirch
matchday 17 Siezenheim UFC Siezenheim - UFC Hallein UFC Hallein
  Eugendorf USC Eugendorf 5:00 PM SV Straßwalchen Straßwalchen
  Bürmoos SV Bürmoos 5:00 PM FC Bergheim Bergheim
  Hallwang SV Hallwang 1968 5:00 PM FC Puch FC Puch
  Thalgau UFV Thalgau 5:00 PM SC Golling Golling
  Adnet SK Adnet 5:00 PM TSV Neumarkt Neumarkt
  FC Renens FC Renens - Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
  Servette U21 Servette FC U21 - FC Monthey FC Monthey
  FC Collex-Bossy FC Collex-Bossy - FC Veyrier Sports Veyrier Sports
  FC Sierre FC Sierre - FC Genolier-Begnins FC Genolier
  FC Saint-Prex FC Amical Saint-Prex - FC Saint-Maurice Saint-Maurice
  Xamax FCS U21 Neuchâtel Xamax FCS U21 - FC Portalban/Gletterens FC Portalban
  FC Farvagny FC Farvagny/Ogoz - FC Echichens FC Echichens
  Stade-Payerne FC Stade-Payerne - CS Romontois CS Romontois
  Sarraz-Eclépens FC La Sarraz-Eclépens - FC Colombier FC Colombier
  FC Piamont FC Piamont 7:00 PM FC La Tour/Le Pâquier FC La Tour
  Le Locle Sports Le Locle Sports 7:00 PM FC Fribourg FC Fribourg
  SC Dornach SC Dornach 5:00 PM FC Allschwil FC Allschwil
  BSC Old Boys BSC Old Boys 5:00 PM FC Thun U21 FC Thun U21
  FC Bubendorf FC Bubendorf 6:45 PM FC Lerchenfeld FC Lerchenfeld
  FC Gambarogno FC Gambarogno-Contone - FC Kickers Luzern Kickers Luzern
  FC Willisau FC Willisau - AS Novazzano AS Novazzano
  Perlen-Buchr. FC Perlen-Buchrain 6:00 PM FC Brunnen FC Brunnen
  FC Emmenbrücke FC Emmenbrücke 7:00 PM FC Lugano U21 FC Lugano U21
  FC Mendrisio FC Mendrisio 7:00 PM FC Hergiswil FC Hergiswil
  FC Ibach FC Ibach 7:00 PM FC Sarnen FC Sarnen
  AC Taverne AC Taverne