For using this site, please activate JavaScript.

Matches Aug 31, 2019

Matchday 6 TuS Dassendorf TuS Dassendorf 3:0 Hamburger SV III HSV III
Matchday 3
FC Schalke 04 FC Schalke 04 3:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
Bayern Munich Bayern Munich 6:1 1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 0:0 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:1 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:2 1. FC Köln 1. FC Köln
 
Union Berlin 1.FC Union Berlin 3:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
Matchday 5
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 2:2 SpVgg Greuther Fürth Greuther Fürth
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 3:3 FC St. Pauli FC St. Pauli
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:5 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 7
Viktoria Köln FC Viktoria Köln 3:0 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:0 Preußen Münster Preußen Münster
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 1:2 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Hallescher FC Hallescher FC 4:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 4
Southampton Southampton FC 1:1 Manchester United Man Utd
 
Chelsea Chelsea FC 2:2 Sheffield United Sheffield Utd.
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:0 Aston Villa Aston Villa
  West Ham West Ham United 2:0 Norwich City Norwich
 
Leicester Leicester City 3:1 AFC Bournemouth Bournemouth
  Newcastle Newcastle United 1:1 Watford FC Watford
 
Man City Manchester City 4:0 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Burnley Burnley FC 0:3 Liverpool FC Liverpool
Matchday 3 CA Osasuna CA Osasuna 2:2 FC Barcelona FC Barcelona
  Levante Levante UD 2:0 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Getafe Getafe CF 1:1 Deportivo Alavés Alavés
  Real Betis Real Betis Balompié 2:1 CD Leganés CD Leganés
Matchday 2
AC Milan AC Milan 1:0 Brescia Calcio Brescia
 
Juventus Juventus FC 4:3 SSC Napoli SSC Napoli
Matchday 4 Olympique Lyon Olympique Lyon 1:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  FC Nantes FC Nantes 1:0 HSC Montpellier Montpellier
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 3:0 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  SCO Angers SCO Angers 2:0 FCO Dijon Dijon
  Toulouse FC Toulouse 2:0 SC Amiens SC Amiens
Matchday 6
WSG Tirol WSG Tirol 1:5 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
LASK LASK 0:1 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:3 SV Mattersburg SV Mattersburg
Matchday 8 Ufa FK Ufa 1:2 FK Orenburg Orenburg
  Rubin Kazan Rubin Kazan 0:3 FC Sochi Sochi
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:2 FK Rostov Rostov
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 1:1 FK Tambov Tambov
  Loko Moscow II Lokomotiv Moscow II 2:3 FK Rostov II Rostov II
  Spartak II Spartak Moskow II 3:4 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Akhmat II Akhmat Grozny II 1:1 FK Tambov II FK Tambov II
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 0:1 CSKA Moscow II CSKA Moscow II
  Gaz Metan Gaz Metan Medias 3:2 FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
  Astra Giurgiu Astra Giurgiu 3:2 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 6
Servette FC Servette FC 2:2 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
Matchday 5 Heerenveen SC Heerenveen 1:1 Fortuna Sittard Fortuna Sittard
  FC Groningen FC Groningen 1:2 Heracles Almelo Heracles Almelo
  ADO Den Haag ADO Den Haag 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
Matchday 3 Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 1:2 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Kasimpasa U19 Kasimpasa U19 1:1 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 2:3 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  Göztepe U19 Göztepe U19 2:2 Osmanlispor FK U19 Osmanlispor U19
  Konyaspor U19 Konyaspor U19 1:1 Antalyaspor U19 Antalyaspor U19
  Altinordu U19 Altinordu FK U19 2:2 Istanbul Basaksehir FK U19 Basaksehir U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 3:2 Boluspor U19 Boluspor U19
  Konyaspor Konyaspor 2:2 Antalyaspor Antalyaspor
  Göztepe Göztepe 0:0 Denizlispor Denizlispor
  Besiktas Besiktas JK 1:1 Caykur Rizespor C. Rizespor
Matchday 4 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 0:1 CS Marítimo Marítimo
  Desportivo Aves Desportivo Aves 2:3 FC Famalicão Famalicão
  Sporting CP Sporting CP 2:3 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Gil Vicente Gil Vicente FC 0:0 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
  Livingston FC Livingston FC 2:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Motherwell FC Motherwell FC 3:0 Hibernian FC Hibernian FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 3:0 Ross County FC Ross County
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
Matchday 6 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1 2:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Vorskla Vorskla Poltava 0:1 FK Oleksandria FK Oleksandria
  FK Lviv FK Lviv 0:1 FK Mariupol FK Mariupol
Matchday 2 Panetolikos Panetolikos GFS 1:2 AO Xanthi AO Xanthi
  Panathinaikos Panathinaikos Athens 1:3 OFI Crete OFI Crete
  Volos NPS Volos NPS 1:0 Aris Thessaloniki Aris Saloniki
  CS Onhaye CS Onhaye 1:2 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
Matchday 6 KAS Eupen KAS Eupen 0:2 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Kortrijk KV Kortrijk 2:2 KV Oostende KV Oostende
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 0:4 RSC Charleroi RSC Charleroi
Matchday 4 KSC Lokeren KSC Lokeren 0:2 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  KSV Roeselare KSV Roeselare 1:1 Lommel SK Lommel SK
Matchday 1 Patro Eisden Patro Eisden Maasmechelen 1:1 RFC Seraing RFC Seraing
  UR La Louvière UR La Louvière Centre 2:1 KSK Lierse Kempenzonen KSK Lierse Kem.
  Olym. Charleroi Olympic Club Charleroi Farciennes 1:0 URSL Visé URSL Visé
  RWDM RWD Molenbeek (2015) 0:2 FCV Dender EH FCV Dender EH
  AFC Tubize AFC Tubize 0:0 KVC Winkel Sport KVC Winkel Sp.
  KSV Oudenaarde KSV Oudenaarde 1:1 KFC Sparta Petegem Sparta Petegem
  Zwevezele SKV Zwevezele 0:2 KFC Mandel United KFC Mandel Utd.
  Sint-Niklaas SK Sint-Niklaas 1:3 FC Gullegem FC Gullegem
  KSK Hasselt KSK Hasselt 1:0 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
Matchday 8 Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 2:1 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  Slovácko 1.FC Slovácko 1:1 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  1.FK Pribram 1.FK Pribram 1:2 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Nordsjaelland FC Nordsjaelland 2:1 Hobro IK Hobro IK
Matchday 20 Stabæk Stabæk Fotball 2:1 Strømsgodset IF Strømsgodset
Matchday 22 Elfsborg IF Elfsborg 1:1 IK Sirius Sirius
  Örebro SK Örebro SK 3:1 Athletic Eskilstuna AFC Eskilstuna
Matchday 7 Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:2 Red Star Belgrade Red Star
  Macva FK Macva Sabac 1:1 FK Radnik Surdulica Radnik
  Spartak FK Spartak Subotica 2:1 FK Vozdovac Vozdovac
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 1:0 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Istra NK Istra 1961 0:0 NK Osijek NK Osijek
Matchday 22 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 0:1 FC Honka FC Honka
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 1:3 Kuopion Palloseura KuPS
  Ilves Ilves Tampere 0:1 FC Inter Turku FC Inter
  VPS Vaasan Palloseura 3:2 Helsinki IFK Helsinki IFK
Matchday 17 FCJ Blackbird FC Jyväskylä Blackbird 4:0 SC Riverball SC Riverball
Semi-Finals PK-35 Pallokerho-35 1:4 on pens Peli-Karhut Peli-Karhut
Matchday 7 Wisla Plock Wisla Plock 2:1 LKS Lodz LKS Lodz
  Piast Gliwice Piast Gliwice 1:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Wisla Kraków Wisla Kraków 4:2 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 8 Lok. Plovdiv Lokomotiv Plovdiv 1:1 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 2:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe Stara Zagora
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 1:2 NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 2:0 NS Mura NS Mura
Matchday 5 Vict. Rosport FC Victoria Rosport 0:3 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 3:3 Jeunesse Esch Jeunesse Esch
  Debrecen Debreceni VSC 0:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Mezőkövesd Mezőkövesd Zsóry FC 0:2 Paksi FC Paksi FC
  Fehérvár MOL Fehérvár FC 3:0 Kisvárda FC Kisvárda
  Újpest FC Újpest FC 2:3 Budapest Honvéd FC Honvéd
  Zalaegerszeg Zalaegerszegi TE FC 1:1 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
Matchday 7 Spartak Trnava Spartak Trnava 2:1 MFK Zemplin Michalovce Michalovce
  SKF Sered SKF Sered 3:3 FK Pohronie FK Pohronie
  MSK Zilina MSK Zilina 5:0 FK Senica FK Senica
  Zlate Moravce FC ViOn Zlate Moravce-Vrable 4:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
Matchday 3 1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 1:0 Preussen Eberswalde Pr. Eberswalde
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 4:3 MSV 1919 Neuruppin MSV Neuruppin
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 2:4 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 1:2 SV Altlüdersdorf Altlüdersdorf
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 6:3 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Eintr. Teltow RSV Eintracht 1949 5:1 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:3 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  FSV Bernau FSV Bernau 1:1 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
Matchday 9 Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 0:5 FSV Erlangen-Bruck FSV Erlangen-B.
  SC Groß'lohe SC Großschwarzenlohe 1:0 SpVgg Jahn Forchheim Jahn Forchheim
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 4:0 TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  ASV Vach ASV Vach 0:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  SV Mitterteich SV Mitterteich 2:1 SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  TSV Kornburg TSV Kornburg 3:1 Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV
  1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf 1:1 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 1:0 DJK Schwebenried Schwebenried
  SV Friesen SV Friesen 3:2 ASV Rimpar ASV Rimpar
  FT Schweinfurt FT Schweinfurt 4:0 VfL Frohnlach Frohnlach
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:1 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  TG Höchberg TG Höchberg 1:0 SV Euerbach-Kützberg SV Euerbach-K.
  FC Coburg FC Coburg 2:1 TuS Röllbach TuS Röllbach
  FC Töging FC Töging 3:1 1.FC Passau 1.FC Passau
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 0:3 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 0:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  ASV Dachau ASV Dachau 1:2 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  TSV Kastl TSV Kastl 4:2 TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen
Matchday 3 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 1:3 SV Türkspor Bremen-Nord SV Türkspor
Matchday 6 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel 2:0 TSV Travemünde TSV Travemünde
  SG Neustrand SG Neustrand 0:7 Breitenfelder SV Breitenfelde
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 5:0 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 2:2 SV Eichede II SV Eichede II
Matchday 2 U. Schafhausen Union Schafhausen 1:3 1.FC Düren II FC Düren II
Matchday 7 B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 4:1 SF Köllerbach SF Köllerbach
  VfL Primstal VfL Primstal 8:2 1.FC Reimsbach 1.FC Reimsbach
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:5 FSV Jägersburg FSV Jägersburg
  VfB Dillingen VfB Dillingen 2:1 FV Schwalbach FV Schwalbach
  SV Mettlach SV Mettlach 7:0 FV Bischmisheim FV Bischmisheim
Matchday 6 TSV Kronshagen TSV Kronshagen 2:0 Osterrönfelder TSV Osterrönfeld
  Friedrichsberg TSV Friedrichsberg-Busdorf 3:0 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 1:4 TSV Altenholz TSV Altenholz
Matchday 5 Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 0:1 SVG Göttingen SVG Göttingen
Matchday 6 SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:1 TSV Pattensen TSV Pattensen
Matchday 5 FSV Salmrohr FSV Salmrohr 4:1 SG Malberg/Rosenheim SG Malberg/R.
  SG Hochwald SG Hochwald/Zerf 4:3 TuS Kirchberg TuS Kirchberg
  TuS Mayen TuS Mayen 2:4 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 0:1 VfB Wissen VfB Wissen
  SV Mehring SV Mehring (Rhld.) 1:2 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:4 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
Matchday 3 Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 2:0 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 0:0 SV Einheit Kamenz Einheit Kamenz
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:3 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 2:2 FSV Neusalza-Spremberg FSV Neusalza-S.
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 1:0 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 2:0 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
Matchday 4 Schott Jena SV Schott Jena 4:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 5:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:1 1.SC 1911 Heiligenstadt Heiligenstadt
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 6:1 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 1:4 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Berlin United Berlin United 6:0 BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
Matchday 5 TSV Essingen TSV Essingen 5:1 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  TSG Backnang TSG Backnang 4:3 FSV Hollenbach FSV Hollenbach
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 1:2 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  TSV Berg TSV Berg 1:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 4:1 TSG Tübingen TSG Tübingen
Matchday 7 FC Ederbergland FC Ederbergland 5:00 PM FC Waldbrunn FC Waldbrunn
  Waldgirmes II SC Waldgirmes II 5:00 PM FV Breidenbach FV Breidenbach
  Buch. Flieden SV Buchonia Flieden 3:1 SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  Hünfelder SV Hünfelder SV 2:1 SC Willingen SC Willingen
  OSC Vellmar OSC Vellmar 4:1 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
Matchday 4 SV Pastow SV Pastow 4:1 TSV Bützow TSV Bützow
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 7:1 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 2:0 FC Mecklenburg Schwerin FCM Schwerin
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  SV Warnemünde SV Warnemünde 3:0 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Anker Wismar FC Anker Wismar 5:1 Penzliner SV Penzliner SV
  SV BW Zorbau SV Blau-Weiß Zorbau 0:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 1:1 SV Kelbra SV Kelbra
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:1 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 3:1 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 3:1 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  RW Thalheim SG Rot-Weiß Thalheim 3:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
Matchday 5 Idar-Oberstein SC Idar-Oberstein 3:0 SV Rülzheim SV Rülzheim
  SV Morlautern SV Morlautern 2:0 FC Basara Mainz Basara Mainz
  TuS Rüssingen TuS Rüssingen 2:2 SV Alemannia Waldalgesheim Waldalgesheim
Matchday 17 São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 Centro Sportivo Alagoano (AL) Alagoano
Matchday 8 Morelia Monarcas Morelia 1:0 Tiburones Rojos de Veracruz Tiburones Rojos
  Atlas Atlas Guadalajara 3:0 CF América América
Matchday 9 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 1:2 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Union Magdalena AD Union Magdalena 1:2 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
Matchday 25 Júbilo Iwata Júbilo Iwata 0:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 3:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 0:0 Oita Trinita Oita Trinita
  Vissel Kobe Vissel Kobe 2:3 Hokkaido Consadole Sapporo H. C. Sapporo
  Sagan Tosu Sagan Tosu 2:1 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
Matchday 21 Iwate Grulla M. Iwate Grulla Morioka 1:1 FC Tokyo U23 FC Tokyo U23
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 1:1 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Kataller Toyama Kataller Toyama 2:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  C. Osaka U23 Cerezo Osaka U23 0:1 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 3:2 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
Matchday 30 Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:0 Omiya Ardija Omiya Ardija
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 2:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:2 Kagoshima United Kagoshima Utd.
  Tokushima Vort. Tokushima Vortis 2:1 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 3:0 Ehime FC Ehime FC
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:0 Yokohama FC Yokohama FC
  FC Ryukyu FC Ryukyu 1:2 FC Gifu FC Gifu
Matchday 19 FC Osaka FC Osaka 1:5 Honda FC Honda FC
  Honda Lock Honda Lock 2:0 Suzuka Unlimited Suzuka Unltd.
  FC Imabari FC Imabari 1:1 Verspah Oita Verspah Oita
Matchday 2 Al-Ettifaq Al-Ettifaq 1:2 Al-Ahli Jeddah Ahli
  Al-Raed Al-Raed 0:5 Al-Hilal Riyadh Hilal
Matchday 19 Grindavík UMF Grindavík 0:2 KA Akureyri KA Akureyri
  Stjarnan Stjarnan Gardabaer 1:3 FH Hafnarfjördur Hafnarfjördur
  Afturelding UMF Afturelding 2:2 UMF Njardvik Njardvik
  Magni ÍF Magni Grenivík 0:2 ÍF Grótta Grótta
  Keflavík ÍF Keflavík ÍF 2:0 Thór Akureyri Thór
Matchday 5 Potros UAEM Potros UAEM 1:1 Alebrijes de Oaxaca Oaxaca
  Tampico Madero Tampico Madero 2:2 Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
  Venados FC Venados FC Yucatán 1:2 Mineros de Zacatecas Min. Zacatecas
Matchday 3 KF Vllaznia KF Vllaznia 0:2 KF Tirana KF Tirana
  KF Teuta KF Teuta 3:1 FC Luftëtari FC Luftëtari
Matchday 8 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 0:6 FK Sloboda Tuzla U17 Sloboda T U17
Matchday 5 Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 3:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK Mladost U19
  Travnik U19 NK Travnik U19 1:5 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:0 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
Matchday 7 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:2 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
  Velez Mostar FK Velez Mostar 0:1 FK Radnik Bijeljina Radnik Bijelj.
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 5:2 FK Sarajevo FK Sarajevo
  FK Tuzla City FK Tuzla City 2:1 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Est. Caracas Estudiantes de Caracas SC 0:0 Deportivo Lara Deportivo Lara
  Carabobo FC Carabobo FC 3:1 Llaneros de Guanare EF Llaneros EF
  Portuguesa FC Portuguesa FC 1:0 Deportivo La Guaira Dep. La Guaira
  Mineros Mineros de Guayana 2:0 Aragua FC Aragua FC
Matchday 4 Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 1:0 HNK Capljina HNK Capljina
  HNK Orasje HNK Orasje 1:3 NK Travnik Travnik
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:0 NK Metalleghe BSI NK Metalleghe
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 5:0 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:1 FK Gorazde FK Gorazde
Matchday 22 FK Palanga FK Palanga 0:4 Zalgiris Vilnius Zalgiris
  Kauno Zalgiris FK Kauno Zalgiris 1:0 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 20 Slavia Slavia Mozyr 2:4 Dynamo Brest Dynamo Brest
  FK Slutsk FK Slutsk 3:0 FK Vitebsk Vitebsk
  Gomel FK Gomel 2:2 Isloch Minskiy Rayon Isloch
Matchday 3 CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:0 ES Sétif ES Sétif
  Paradou AC Paradou AC 0:3 JS Kabylie JS Kabylie
  MC Oran MC Oran 1:0 CS Constantine CS Constantine
  NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:2 CR Belouizdad CR Belouizdad
  JS Saoura JS Saoura 0:1 MC Algiers MC Algiers
Matchday 4 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:2 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 2:0 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 3:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 0:2 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Matchday 26 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:0 WIT Georgia Tbilisi WIT Georgia
  Rustavi FC Rustavi 0:2 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Matchday 28 Pohang Steelers FC Pohang Steelers 1:0 Seongnam FC Seongnam FC
Semi-Finals 1st Leg Polokwane City Polokwane City FC 0:0 Highlands Park FC Highlands Park
Matchday 6 NK Rogaska NK Rogaska 0:0 NK Krka NK Krka
  NK Fuzinar NK Fuzinar 4:1 NK Dekani NK Dekani
  NK Dob NK Roltek Dob 1:7 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NK Bilje Vitanest Bilje 2:3 ND Gorica ND Gorica
  NK Krsko NK Krsko 0:1 NK Brda NK Brda
  FC Koper FC Koper 2:0 ND Beltinci Beltinci
Matchday 26 Louisville City Louisville City FC 1:1 Indy Eleven Indy Eleven
  Ottawa Fury Ottawa Fury FC 0:4 Pittsburgh Riverhounds SC Pittsburgh
  Charlotte Ind. Charlotte Independence 0:0 Charleston Battery Charleston
  Real Monarchs Real Monarchs SLC 2:2 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
  Tacoma Defiance Tacoma Defiance 5:1 San Antonio FC San Antonio FC
  FC Anyang FC Anyang 0:0 Daejeon Citizen FC Daejeon Citizen
  Seoul E-Land Seoul E-Land FC 3:3 Busan IPark FC Busan IPark
Matchday 23 FC Tucson FC Tucson 1:0 Chattanooga Red Wolves SC Red Wolves
Matchday 5 Stranraer Stranraer FC 1:2 Peterhead FC Peterhead FC
  Airdrieonians Airdrieonians FC 0:0 Falkirk FC Falkirk FC
  East Fife East Fife FC 4:2 Raith Rovers FC Raith Rovers
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:0 Clyde FC Clyde FC
  Montrose Montrose FC 1:2 Dumbarton FC Dumbarton FC
Matchday 2 SteDoCo VV SteDoCo 0:2 Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
  VVOG VVOG Harderwijk 1:3 Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk
  Barendrecht BVV Barendrecht 4:1 VV Ter Leede Ter Leede
  FC Lisse FC Lisse 0:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  Odin '59 Odin '59 Heemskerk 0:1 HSV Hoek Hoek
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 0:4 DVS '33 Ermelo DVS '33
  VV Goes VV Goes 0:3 Almere City FC U21 Almere City U21
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 2:2 VV DOVO Veenendaal DOVO
Matchday 20 Paraná Paraná Clube 1:1 Vila Nova Futebol Clube (GO) Vila Nova FC
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 0:0 Criciúma Esporte Clube Criciúma EC
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:0 Botafogo Futebol Clube (SP) Botafogo FC
  Oeste Oeste Futebol Clube (SP) 0:0 Sport Club do Recife Sport Recife
  Figueirense FC Figueirense Futebol Clube 0:1 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Ponte Preta Associação Atlética Ponte Preta 1:0 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
  Londrina-PR Londrina Esporte Clube (PR) 0:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Atlético-GO AC Goianiense (GO) 1:0 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
Matchday 4 The New Saints The New Saints FC 2:1 Penybont FC Penybont FC
Matchday 6 Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 3:2 FC Dornbirn FC Dornbirn
  Bristol City Bristol City 2:2 Middlesbrough FC Middlesbrough
  Brentford Brentford FC 3:0 Derby County Derby
  Wigan Wigan Athletic 0:0 Barnsley FC Barnsley FC
  Luton Luton Town 2:1 Huddersfield Town Huddersfield
  Leeds Leeds United 0:1 Swansea City Swansea
  Birmingham Birmingham City 2:1 Stoke City Stoke City
  Nottm Forest Nottingham Forest 1:1 Preston North End Preston NE
  Millwall Millwall FC 1:1 Hull City Hull City
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 1:2 Queens Park Rangers QPR
  Reading Reading FC 0:2 Charlton Athletic Charlton
 
West Brom West Bromwich Albion 3:2 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 5 Elgin City Elgin City FC 3:3 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Albion Rovers Albion Rovers FC 2:1 Stirling Albion FC Stirling
  Annan Athletic Annan Athletic FC 1:1 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:0 Queen's Park FC Queen's Park
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:1 Brechin City FC Brechin City
Matchday 3 Lochee Lochee United FC 5:2 Lothian Thistle Hutchison Vale FC Lothian Thistle
  Banks O' Dee Banks O' Dee FC 2:0 Golspie Sutherland FC Golspie SFC
  Whitehill Whitehill Welfare FC 0:1 Penicuik Athletic FC Penicuik
  Girvan FC Girvan FC 0:1 Broxburn Athletic FC Broxburn FC
  Camelon Camelon Juniors FC 0:2 Auchinleck Talbot FC Auchinleck
  Threave Rovers Threave Rovers 0:2 Hill of Beath Hawthorn Hill of Beath Hawthorn
Second Round PO Elassonas PO Elassonas 5:3 on pens Tilykratis Lefkadas Tilykratis
Matchday 3 Belgrano Club Atlético Belgrano 1:0 Club Atlético Barracas Central Barracas C.
  Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:3 Deportivo Santamarina Dep. Santamarin
  Tigre Club Atlético Tigre 2:0 CA All Boys Buenos Aires All Boys
  CA Sarmiento Club Atlético Sarmiento (Junin) 3:1 Club Atlético San Martín (Tucumán) San Martín (T)
  Defensores Defensores de Belgrano 2:2 Atlético de Rafaela Rafaela
  Brown Adrogue Brown de Adrogue 0:1 Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) Gimnasia (J)
Matchday 7 Progreso Club Atlético Progreso 0:0 Juventud de Las Piedras Juventud
  Racing Club Racing Club de Montevideo 2:4 Rampla Juniors FC Rampla Jrs
  Liverpool FC Liverpool FC Montevideo 3:0 Club Plaza Colonia Plaza Colonia
  Defensor Defensor Sporting Club 2:2 Club Atlético Boston River Boston River
  Cerro Largo Cerro Largo FC 1:0 CA Fénix CA Fénix
  Wanderers Montevideo Wanderers 0:1 Club Atlético Cerro CA Cerro
Matchday 27 Kalev Kalev Tallinn 0:3 JK Trans Narva JK Trans Narva
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:2 Nomme Kalju FC Kalju Nömme
Matchday 24 Warriors FC Warriors FC 2:1 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 6 Blackpool Blackpool FC 1:1 Portsmouth FC Portsmouth
  Accrington Accrington Stanley 2:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Gillingham FC Gillingham FC 5:0 Bolton Wanderers Bolton
  Burton Albion Burton Albion 2:0 Bristol Rovers Bristol Rovers
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:0 Wycombe Wanderers Wycombe
  Rotherham Rotherham United 1:1 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Southend United Southend United 0:3 Rochdale AFC Rochdale
  Ipswich Ipswich Town 3:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Peterborough Peterborough United 3:0 Sunderland AFC Sunderland
  Oxford United Oxford United 3:3 Coventry City Coventry
  Lincoln City Lincoln City 2:0 Fleetwood Town Fleetwood
  Forest Green Forest Green Rovers 0:2 Newport County Newport County
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:1 Carlisle United Carlisle United
  Northampt. Town Northampton Town 3:1 Plymouth Argyle Plymouth
  Stevenage Stevenage FC 2:2 Macclesfield Town Macclesfield
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Cheltenham Town Cheltenham Town
  Oldham Athletic Oldham Athletic 0:1 Colchester United Colchester Utd.
  Swindon Town Swindon Town 3:1 Morecambe FC Morecambe FC
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 2:1 Bradford City Bradford
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Cambridge United Cambridge Utd.
  Walsall Walsall FC 1:3 Grimsby Town Grimsby Town
  Exeter City Exeter City 1:0 Mansfield Town Mansfield Town
  Salford Salford City 1:1 Leyton Orient Leyton Orient
Matchday 8 Chesterfield FC Chesterfield FC 1:1 Dagenham & Redbridge FC Dag & Red FC
  Eastleigh FC Eastleigh FC 1:2 Barnet FC Barnet
  Bromley Bromley FC 2:2 AFC Fylde Fylde
  Torquay United Torquay United FC 1:2 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Woking FC Woking FC 3:2 Barrow AFC Barrow
  Yeovil Town Yeovil Town 3:1 Notts County Notts County
  Halifax Town FC Halifax Town 2:1 Solihull Moors Solihull Moors
  Harrogate Town Harrogate Town 0:2 Dover Athletic Dover Athletic
  Wrexham Wrexham AFC 1:2 Stockport County Stockport
  Sutton Utd Sutton United 0:3 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Ebbsfleet Utd Ebbsfleet United 1:2 Aldershot Town Aldershot Town
  Chorley FC Chorley FC 1:3 Boreham Wood FC Boreham Wood
Matchday 5 Crusaders Crusaders FC 3:0 Dungannon Swifts Dungannon
  Warrenpoint Warrenpoint Town FC 1:5 Cliftonville FC Cliftonville
Matchday 6 Dundela FC Dundela FC 1:00 AM Queen's University Queen's Uni
  PSNI FC PSNI FC 1:00 AM Dergview FC Dergview
  HW Welders Harland & Wolff Welders 0:2 Ballinamallard United Ballinamallard
  Newry City Newry City AFC 2:2 Knockbreda FC Knockbreda FC
Matchday 1 Moyola Park Moyola Park AFC 5:00 PM Armagh City FC Armagh City FC
  Newington YC Newington YC 5:00 PM Limavady United Limavady United
  Portstewart FC Portstewart FC 5:00 PM Banbridge Town Banbridge
  Dollingstown FC Dollingstown FC 5:00 PM Lisburn Distillery FC Lisburn FC
  Tobermore Tobermore United FC 5:00 PM Annagh United FC Annagh United
  Lurgan Celtic Lurgan Celtic FC 5:00 PM Bangor FC Bangor
Matchday 11 Rezeknes FA Rezeknes FA 2:3 SK Super Nova Super Nova
  JDFS Alberts JDFS Alberts Riga 11:1 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
Matchday 2 Spezia Calcio Spezia Calcio 1:2 FC Crotone Crotone
  Benevento Benevento Calcio 4:1 AS Cittadella Cittadella
  Cremonese US Cremonese 0:1 Virtus Entella Virtus Entella
  AS Livorno AS Livorno 0:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Trapani Trapani Calcio 0:1 Venezia FC Venezia
  Cosenza Cosenza Calcio 0:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Pianese US Pianese 1:0 SS Arezzo Arezzo
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 2:1 Modena FC 2018 Modena
  Paganese Paganese Calcio 1926 2:0 SS Monopoli 1966 Monopoli
Matchday 20 La Calera Unión La Calera 0:0 CD Everton CD Everton
  Curicó CDP Curicó Unido 1:2 Club Deportes Iquique CD Iquique
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 2:2 Club Universidad de Chile U. de Chile
Matchday 1 Sivas Belediye Sivas Belediye Spor 6:1 Kardemir Karabükspor Karabükspor
  Etimesgut Bld Etimesgut Belediyespor 1:1 Nigde Anadolu FK Nigde Anadolu
Matchday 3 CD Numancia CD Numancia 2:0 CD Mirandés CD Mirandés
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 2:1 Real Oviedo Real Oviedo
  UD Almería UD Almería 1:0 SD Huesca SD Huesca
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:2 Racing Santander Racing
Matchday 6 FC Lorient FC Lorient 0:1 EA Guingamp Guingamp
Matchday 11 Luch Luch Vladivostok 0:2 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 1:3 Chaika Peschanokopskoe Chaika Pes.
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 0:0 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Tom Tomsk Tom Tomsk 0:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Avangard Kursk Avangard Kursk 0:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 1:4 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Khimki FK Khimki 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 2:2 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Armavir FK Armavir 0:0 Mordovia Saransk Mordovia
Matchday 5 Metaloglobus FC Metaloglobus Bukarest 2:0 Universitatea Cluj U Cluj
  ASU Poli ASU Poli 0:0 Concordia Chiajna Chiajna
  Gloria Buzau Gloria Buzau 0:2 CS Mioveni CS Mioveni
  UTA Arad UTA Arad 4:0 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:1 Ripensia Timisoara Ripensia
Matchday 7 Spartak V. Spartak Vladikavkaz 0:1 Biolog Novokubansk Biolog
Matchday 4 Leixões Leixões SC 2:2 CD Feirense Feirense
  Vilafranquense UD Vilafranquense 1:2 CD Nacional Nacional
  FC Porto B FC Porto B 0:0 Casa Pia AC Casa Pia
  Cova Piedade CD Cova Piedade 2:0 SL Benfica B Benfica B
Matchday 5 Portimonense 23 Portimonense SC U23 2:2 CD Aves U23 Aves U23
  Benfica U23 SL Benfica U23 1:0 Estoril Praia U23 Estoril U23
  Feirense Sub-23 CD Feirense Sub-23 1:1 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 1:0 Académica de Coimbra OAF Sub-23 Académica S23
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 1:0 CS Marítimo U23 Marítimo U23
  Leixões Sub-23 Leixões SC Sub-23 0:0 SC Braga U23 Braga U23
Matchday 4 Arbroath Arbroath FC 1:0 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Partick Thistle Partick Thistle FC 2:3 Ayr United FC Ayr United
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 0:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
Matchday 3 Ümraniyespor Ümraniyespor 2:1 Istanbulspor Istanbulspor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 1:0 Boluspor Boluspor
  Akhisarspor Akhisarspor 0:0 Altinordu FK Altinordu
  Altay SK Altay SK 1:0 Balikesirspor Balikesirspor
Matchday 6 Balkany Zoria Balkany Zoria 0:0 Hirnyk-Sport Horishni Plavni Hirnyk-Sport
  Kremin Kremin Kremenchuk 1:1 Avanhard Kramatorsk Avanhard K.
  Rukh Lviv Rukh Lviv 4:1 MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv
  Ahrobiznes V. Ahrobiznes Volochysk 2:0 MFK Metalurh Zaporizhyaa MFK Metalurh
  Obolon-Brovar Obolon-Brovar Kyiv 0:0 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  FK Inhulets FK Inhulets Petrove 1:1 FK Minaj FK Minaj
  Metalist 1925 Metalist 1925 Kharkiv 3:0 Cherkashchyna Cherkashchyna
  SC Kriens SC Kriens 3:2 FC Winterthur FC Winterthur
  FC Aarau FC Aarau 1:0 FC Wil 1900 FC Wil 1900
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:0 FC Chiasso FC Chiasso
Matchday 2 AE Larisa U19 AE Larisa U19 1:4 Olympiacos Piraeus U19 Olympiacos U19
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 0:1 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 4:1 OFI Crete U19 OFI Crete U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 6:1 Panionios Athen U19 Panionios U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 0:2 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:3 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  Volos NPS U19 Volos NPS U19 0:0 Aris Thessaloniki U19 Aris U19
Matchday 4 FK Meteor U19 FK Meteor Praha U19 0:1 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 3:2 on pens Slezsky FC Opava U19 SFC Opava U19
  SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19 3:2 FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Z. Brno U19 FC Zbrojovka Brno U19 2:0 FC Banik Ostrava U19 Ostrava U19
  Sparta Prag U19 AC Sparta Prag U19 1:2 SK Sigma Olomouc U19 Olomouc U19
  Pardubice U19 FK Pardubice U19 3:2 FC Zlin U19 FC Zlin U19
  1.FC Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 3:1 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 Budejovice U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 4:2 MFK Karvina U19 Karvina U19
  FK Jablonec B FK Jablonec B 3:2 FC Slovan Liberec B Sl. Liberec B
  FC Pisek FC Pisek 1:0 SK Benesov SK Benesov
  FK Zbuzany FK Zbuzany 1953 3:1 FK Teplice B FK Teplice B
  Ml. Boleslav B FK Mlada Boleslav B 2:3 on pens Slovan Velvary Slovan Velvary
  FK Prepere FK Prepere 1:3 FK Chlumec nad Cidlinou Chlumec n/Cidl.
  Zivanice TJ Sokol Zivanice 1:0 SK Sokol Brozany Sokol Brozany
Matchday 5 MFK Vyskov MFK Vyskov 2:1 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 0:1 FC Slovan Rosice Rosice
  SFK Vrchovina SFK Vrchovina 1:3 SK Hanacka Slavia Kromeriz HS Kromeriz
Matchday 7 Fotbal Trinec FK Fotbal Trinec 1:1 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Chrudim MFK Chrudim 3:2 FK Slavoj Vysehrad FK Slavoj
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 1:1 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
  FK Dukla Prague FK Dukla Prag 4:0 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  SK Lisen SK Lisen 3:3 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 21 Start IK Start 1:0 Sogndal IL Sogndal
  Skeid Oslo Skeid Oslo 0:2 Kongsvinger IL Kongsvinger
Matchday 18 Byasen Byasen Trondheim 1:3 Levanger FK Levanger FK
  Brattvag IL Brattvag IL 2:2 Moss FK Moss FK
  Egersund Egersunds IK 1:0 Fredrikstad FK Fredrikstad
  Elverum Elverum Fotball 3:2 Florö SK Florö SK
  Oppsal Fotball Oppsal IF Fotball 2:2 Baerum SK Baerum SK
  Grorud IL Grorud IL 4:3