3 Liga - Group III
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 483
- Foreigners: 32 Players 6.6%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.3
Matchday 16 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(3.) MKS Kl | 3:0 | Raków (17.) | ||
Fri
Nov 10, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Bartlomiej Zywert | ||||
Course of play | ||||
17' | 1:0 | |||
20' | 2:0 | |||
58' | 3:0 | |||
(18.) LZS | 2:1 | LKS Go (7.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 12:00 PM
|
||||
Mariusz Macko | ||||
Course of play | ||||
19' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
49' | ||||
90' | 2:1 | |||
(13.) Unia T | 2:2 | Odra B (16.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Krzysztof Robert | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
23' | 1:1 | |||
38' | 2:1 | |||
2:2 | 64' | |||
(1.) Rekord | 3:1 | Gwarek (14.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Mateusz Piszczelok | ||||
Course of play | ||||
8' | 1:0 | |||
1:1 | 19' | |||
50' | 2:1 | |||
58' | 3:1 | |||
(5.) Lechia | 1:1 | Pniowe (8.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Eliasz Pawlak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
45+4' | 1:1 | |||
(12.) Carina | 1:2 | Gornik (11.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Piotr Idzik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 32' | |||
51' | 1:1 | |||
1:2 | 84' | |||
(15.) Stilon | 1:1 | Sl. II (2.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 41' | |||
54' | 1:1 | |||
(9.) Sleza | 4:1 | Warta (10.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 1:30 PM
|
||||
Przemyslaw Mielczarek | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
1:1 | 15' | |||
44' | 2:1 | |||
50' | 3:1 | |||
60' | 4:1 | |||
(4.) Karkon | 2:0 | Gornik (6.) | ||
Sat
Nov 11, 2023
- 5:00 PM
|
||||
Jakub Kwinto | ||||
Course of play | ||||
38' | 1:0 | |||
78' | 2:0 | |||
Table 3 Liga - Group III 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rekord B-B | 16 | 28 | 41 | |
2 | Sl. Wroclaw II | 16 | 19 | 32 | |
3 | MKS Kluczbork | 16 | 10 | 29 | |
4 | Jelenia Gora | 16 | 5 | 29 | |
5 | Zielona Gora | 16 | 6 | 27 | |
6 | Gornik Polk. | 16 | 1 | 25 | |
7 | Sleza Wroclaw | 16 | 3 | 24 | |
8 | Goczalkowice | 16 | 8 | 24 | |
9 | Pniowek P. | 16 | 2 | 23 | |
10 | Gornik II | 16 | 1 | 21 | |
11 | Warta Gorzow | 16 | -10 | 20 | |
12 | Carina Gubin | 16 | -5 | 18 | |
13 | Unia Turza | 16 | -5 | 18 | |
14 | Gwarek T.G. | 16 | -7 | 16 | |
15 | Stilon | 16 | -6 | 15 | |
16 | Odra Bytom | 16 | -9 | 15 | |
17 | LZS Starowice | 16 | -23 | 10 | |
18 | Raków II | 16 | -18 | 9 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...